Felhasználói eszközök

Eszközök a webhelyen


swquide

Különbségek

A kiválasztott változat és az aktuális verzió közötti különbségek a következők.

Összehasonlító nézet linkje

Következő változat
Előző változat
Következő változat Következő változat mindkét oldalon
swquide [2013/01/30 15:03]
maulis létrehozva
swquide [2013/02/02 11:07]
maulis typo
Sor 1: Sor 1:
 ====Programok futtatása: single task, pthread, OpenMP, MPI, PVM==== ====Programok futtatása: single task, pthread, OpenMP, MPI, PVM====
-Nagy számítási kapacitású rendszereknél elkerülhetetlenül szükség van arra, hogy az alkalmazások futását valamilyen módon összehangoljuk, és megszervezzük az eroforrások elosztását. Emiatt rendszerünkön a programok futtatására a [[slurm|queue rendszer]] ajánlott. A [[hpc2009]] részben a queue rendszer használata kötelező.+Nagy számítási kapacitású rendszereknél elkerülhetetlenül szükség van arra, hogy az alkalmazások futását valamilyen módon összehangoljuk, és megszervezzük az erőforrások elosztását. Emiatt rendszerünkön a programok futtatására a [[slurm|queue rendszer]] ajánlott. A [[hpc2009]] részben a queue rendszer használata kötelező.
  
 A rendszernek 4 partíciója (része) van: [[headnode|atlasz]], [[hpc2009]], [[hpc2005]], [[flocking]]. MPI/PVM szempontjából ezek átjárhatatlan partíciók, a program vagy az egyiken fut, vagy a másikon. A rendszernek 4 partíciója (része) van: [[headnode|atlasz]], [[hpc2009]], [[hpc2005]], [[flocking]]. MPI/PVM szempontjából ezek átjárhatatlan partíciók, a program vagy az egyiken fut, vagy a másikon.
Sor 62: Sor 62:
 Ugyan a HyperThreading használatával az egy szálra jutó teljesítmény csökken, azonban az eredő teljesítmény eddigi tapasztalataink szerint jobb. A 8 gyors szál kevesebbet tud, mint a 16 lassabb szál. Azonban eddigi tapasztalataink alapján az erős lebegontos számításokat végző programoknál a HyperThreading hátrány. Javasoljuk tesztelésképpen kipróbálni, hogy a ''-B 2:4:1'' vagy a ''-B 2:4:2 -O'' ad jobb futási teljesítményt. Ugyan a HyperThreading használatával az egy szálra jutó teljesítmény csökken, azonban az eredő teljesítmény eddigi tapasztalataink szerint jobb. A 8 gyors szál kevesebbet tud, mint a 16 lassabb szál. Azonban eddigi tapasztalataink alapján az erős lebegontos számításokat végző programoknál a HyperThreading hátrány. Javasoljuk tesztelésképpen kipróbálni, hogy a ''-B 2:4:1'' vagy a ''-B 2:4:2 -O'' ad jobb futási teljesítményt.
  
-Amenyiben az alkalmazás magonként többmint 1.5 Gbyte memóriát igényel, úgy nem lehet minden magon futtatni. Ha például az alkalmazás szálanként 6 Gbyte memóriát igényel, úgy indokolt lehet az egész node-ot allokálni, de csak 2 szálat futtatni.+Amenmyiben az alkalmazás magonként több mint 1.5 Gbyte memóriát igényel, úgy nem lehet minden magon futtatni. Ha például az alkalmazás szálanként 6 Gbyte memóriát igényel, úgy indokolt lehet az egész node-ot allokálni, de csak 2 szálat futtatni.
  
   * indítás 4 node-on, mindegyiken 2 magon   * indítás 4 node-on, mindegyiken 2 magon
Sor 74: Sor 74:
 ==PVM programok használata pvm-students (ORSI hallgató) csoport számára== ==PVM programok használata pvm-students (ORSI hallgató) csoport számára==
  
-A [[pvm-students]] csoport csak a [[hpc2005]] partíciót használhatja (blade01..blade12). Azokra interaktívan be is léphet, de a fejgépen kiadott pvm konzol esetén is használhatja azokat. A queue rendszer használata nem feltétel. Bővebben lásd -> [pvm-students]]. Tényleg olvasd el.+A [[pvm-students]] csoport csak a [[hpc2005]] partíciót használhatja (blade01..blade12). Azokra interaktívan be is léphet, de a fejgépen kiadott pvm konzol esetén is használhatja azokat. A queue rendszer használata nem feltétel. Bővebben lásd -> [[pvm-students]]. Tényleg olvasd el.
  
 ==PVM programok használata a queue rendszeren keresztül== ==PVM programok használata a queue rendszeren keresztül==
swquide.txt · Utolsó módosítás: 2021/03/03 00:06 szerkesztette: maulis