Felhasználói eszközök

Eszközök a webhelyen


flocking

Különbségek

A kiválasztott változat és az aktuális verzió közötti különbségek a következők.

Összehasonlító nézet linkje

Előző változat mindkét oldalon Előző változat
flocking [2013/02/01 18:03]
dancsa typo
flocking [2021/02/26 18:33] (aktuális)
system
Sor 4: Sor 4:
  
 ===A flocking csoport speciális erőforrásai=== ===A flocking csoport speciális erőforrásai===
-  * st02 storage szerver. RAID60 (nagy, megbízható, lassú) tárterület. A /project/flocking/ alá mountolva. Elérhető csak a flockdisk csoport tagjainak, az egész atlaszról.+  * st03 storage szerver. A /project/flocking/ alá mountolva. Elérhető csak a flockdisk csoport tagjainak, az egész atlaszról.
   * big01 computing node. Elérhető a [[headnode|fejgépről]] ssh és rsh protokollal.    * big01 computing node. Elérhető a [[headnode|fejgépről]] ssh és rsh protokollal. 
     * 512 [[GiB]] memória     * 512 [[GiB]] memória
Sor 14: Sor 14:
     * 0.5 TB swap area, egy lassú SATA diszken     * 0.5 TB swap area, egy lassú SATA diszken
   * flocking [[SLURM]] queue. Az ide feladott job-ok a fenti 3 gépen futnak. CPU allokáció alapján: akár több job is egy gépen.   * flocking [[SLURM]] queue. Az ide feladott job-ok a fenti 3 gépen futnak. CPU allokáció alapján: akár több job is egy gépen.
-  * flockingall [[SLURM]] queue. Az ide feladott job-ok mind a flocking, mind pedig a [[hpc2009]] gépein futhatnak. Ez csak egy egyszerűsítés, hogy ne kelljen a jobokat kézzel elosztva a 2 queue között szétosztani.+  * flockingall [[SLURM]] queue. Az ide feladott job-ok mind a flocking, mind pedig a [[hpc2019]] gépein futhatnak. Ez csak egy egyszerűsítés, hogy ne kelljen a jobokat kézzel elosztva a 2 queue között szétosztani.
  
 Mivel a flocking csoport tagjai egyben általános atlasz felhasználók is, így hozzáférnek a mindenki által használható erőforrásokhoz is. Mivel a flocking csoport tagjai egyben általános atlasz felhasználók is, így hozzáférnek a mindenki által használható erőforrásokhoz is.
Sor 25: Sor 25:
 == node lefoglalása nem queue-ból indított programnak == == node lefoglalása nem queue-ból indított programnak ==
  
-A queue rendszer nem veszi figyelembe a queue rendszeren kívül indított programokat, így azok erőforrás-igényével nem fog számolni. A [[hpc2009]] partíción ez nem probléma, mert oda nem lehet interaktívan belépni. A flocking partícióra viszont be lehet, ott erre figyelni kell.+A queue rendszer nem veszi figyelembe a queue rendszeren kívül indított programokat, így azok erőforrás-igényével nem fog számolni. A [[hpc2019]] partíción ez nem probléma, mert oda nem lehet interaktívan belépni. A flocking partícióra viszont be lehet, ott erre figyelni kell.
  
   * Egy cpu-t igénylő programot a queue rendszeren kívül úgy érdemes indítani, hogy az adott gépre az ''srlogin'' paranccsal lép be az ember az atlasz-ról, mert ezáltal egy cpu-nyi erőforrást allokál a slurm queue-ban. (De nincs semmilyen ellenőrzés, hogy nem indít több programot)   * Egy cpu-t igénylő programot a queue rendszeren kívül úgy érdemes indítani, hogy az adott gépre az ''srlogin'' paranccsal lép be az ember az atlasz-ról, mert ezáltal egy cpu-nyi erőforrást allokál a slurm queue-ban. (De nincs semmilyen ellenőrzés, hogy nem indít több programot)
flocking.1359738226.txt.gz · Utolsó módosítás: 2013/02/01 18:03 szerkesztette: dancsa